header-photo5
header-photo4
header-photo3
header-photo2
header-photo1
x

Rolety rzymskie i inne

połączenie klasyki i nowoczesności

Rolety były stosowane już w wiekach starożytnych. Ich wygląd i forma zmieniały się na przestrzeni wieków i w zależności od kraju pochodzenie nazywano inaczej, stad wyróżniamy rolety rzymskie, austriackie, weneckie, angielskie, liftowane itp. Wszystkie działają w oparciu o mechanizm pozwalający podnosić i opuszczać tkaninę na dowolną wysokość a sposób uszycia i wykorzystanie dodatkowych elementów zaliczają je do określonej grupy.

Najbardziej popularną formą i najczęściej stosowaną jest roleta rzymska. Sprawdza się niezawodnie w nowoczesnych, prostych w formie wnętrzach, a także bardzo dobrze odnajduje z ozdobnymi zasłonami w klasyce i tradycyjnych rozwiązaniach. Rolety rzymskie bardzo dobrze sprawdzają się w przestrzeniach, gdzie z różnych względów chcemy zrezygnować z tradycyjnych firan, jednocześnie sięgając po osłonę okna, która umożliwi zacienienie pomieszczenia i zwiększenie poziomu prywatności.

Do wykonania rolet rzymskich i innych można użyć większość tkanin: przeziernych i zasłaniających w zależności od oczekiwań estetyczno – wizualnych i pożądanego stopnia dopływu światła. Ograniczeniem są czasem duże wzory powodujące zamieszanie i mało ciekawy efekt końcowy, w szczególności kiedy roleta jest uniesiona do góry, a poszczególne warstwy materiału nakładają się na siebie.

Rolety rzymskie Legionowo

Klientów zainteresowanych roletami rzymskimi oraz innymi systemami osłony okien zapraszamy do salonu Decorada w Jabłonnej koło Legionowa. Rolety rzymskie wykonujemy na zamówienie zarówno na potrzeby klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. W zależności od rozmiaru otworu okiennego oraz przeznaczenia obiektu oferujemy rolety rzymskie o walorach dekoracyjnych lub funkcjonalne i minimalistyczne systemy nawiązujące do rolet rzymskich przede wszystkim mechanizmem, nie zaś dekoracyjnością.

Obok rolet rzymskich oraz innych systemów okiennych bazujących na tym mechanizmie Naszym Klientom oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru najbardziej optymalnego systemu. Systemy oraz tkaniny dobieramy w zależności od oczekiwanego efektu wizualnego oraz pożądanej funkcjonalności systemu. Jednocześnie wybierając tkaniny na rolety rzymskie zwracamy uwagę na rozmiar okien i efekt wizualny, jaki stworzy roleta ze wzorem na poszczególnych poziomach zwinięcia/rozwinięcia.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi realizacjami oraz odwiedzin w salonie. Na miejscu pokarzemy Państwu próbniki tkanin oraz możliwe sposoby uszycia rolety, która – w zależności do indywidualnych preferencji klienta – może przyjąć formę bardzo dekoracyjną lub przeciwnie, być prosta i minimalistyczna.

 

Zapraszamy do współpracy
architektów i dekoratorów wnętrz